W dniu 4 marca br. Senator Andrzej Pająk wziął udział w zebraniu sprawozdawczo - wyborczym Wspólnoty Gruntowej i Leśnej Osób Uprawnionych w Zawoi. Wspólnota spod Babiej Góry jest jedną z największych prywatnych Wspólnot Leśnych w Polsce, prowadząca gospodarkę leśną na obszarze 460 hektarów lasów, m. in. na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Wśród udziałowców Wspólnoty jest ponad tysiąc mieszkańców Zawoi.

 

Inicjatywę powołania „OKRĄGŁEGO STOŁU” DS. WALKI Z BEZROBOCIEM w Małopolsce, zapowiedzieli posłowie PiS: Beata Szydło, Andrzej Adamczyk oraz Edward Czesak. W obradach udział weźmie członek senackiej Komisji Rodziny i Polityki senator Andrzej Pająk. Inicjatorzy poinformowali, że z olbrzymim niepokojem przyjęli informacje publikowane przez GUS w sprawie poziomu i struktury bezrobocia w Polsce. Wynika z nich, że w Małopolsce, aż 56 % wszystkich bezrobotnych to osoby młode – poniżej 34 r. życia. W regionie, którego stolicą jest uniwersytecki Kraków, z renomowanymi na całą Polskę i Europę uczelniami wyższymi, problem bezrobocia nie może, aż w takim stopniu dotykać ludzi młodych. Dzięki wiedzy i energii mają oni w sobie przecież ogromny potencjał. Niestety, potencjału tego się nie wykorzystuje.

Więcej…

 

W dniu 1 marca br. w Park Hotelu Łysoń w Inwałdzie odbył się IV Ogólnopolski Turniej Fryzjersko – Kosmetyczny „Etno – Trendy” zorganizowany w ramach obchodów XX – lecia powstania w Wadowicach szkół katowickiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Wśród zaproszonych gości był senator Andrzej Pająk. Ponadto nie zabrakło także przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Wadowicach, lokalnych samorządów miejskich i gminnych, służb, inspekcji, straży, jednostek administracji publicznej oraz przedsiębiorców. Patronat medialny nad uroczystościami objęły Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Kronika Beskidzka oraz lokalne portale i media.

 

 

1 marca 1951 roku zostali zamordowani członkowie IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” na czele z ppłk. Łukaszem Cieplińskim „Pługiem”, w 2007 roku przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego uhonorowanym pośmiertnie Orderem Orła Białego, najwyższym polskim odznaczeniem.

Aby upamiętnić to zdarzenie 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Składamy hołd 200 tysiącom żołnierzy podziemia walczącym w antykomunistycznym powstaniu w latach 1944-1955. Około 20 tysięcy z nich zginęło w walce, 8 tysięcy skazano na wyroki śmierci, z których wykonano 4,5 tysiąca. Ostatni ukrywający się żołnierz Józef Franczak ps. „Lalek” został zabity w październiku 1963 roku. 1 marca pod jego pomnikiem w Piaskach koło Lublina, politycy Prawa i Sprawiedliwości złożą kwiaty i zapalą znicze w hołdzie wszystkim Żołnierzom Wyklętym.

 

Więcej…

 

W sobotę 25 lutego br. w Waksmundzie odbyły się doroczne uroczystości ku czci i pamięci gorczańskiego partyzanta Józefa Kurasia "Ognia". W tym roku przypada 65 rocznica ostatniej walki i śmierci "Ognia" i jego żołnierzy. Udział w uroczystości wziął senator Andrzej Pająk, który zasiadał w komitecie honorowym obchodów. Senator Pająk jest członkiem Parlamentarnego Zespołu Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

Więcej…

 

Senator Andrzej Pająk wziął udział w Uroczystym Spotkaniu Kombatantów Polskiego Państwa Podziemnego, które odbyło się w dniu 24 lutego br. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Okazją do niego była 70. rocznica utworzenia Armii Krajowej oraz 59. rocznica śmierci generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Spotkania rocznicowe poświęcone tym wydarzeniom odbywają się w Krakowie już po raz kolejny, jednak pierwszy raz w historii ich miejsce było tak wyjątkowe. Stało się nim otwarte po rewaloryzacji we wrześniu zeszłego roku Muzeum Armii Krajowej, które jest instytucją samorządu województwa małopolskiego i miasta Krakowa.

 

Więcej…

 

W dniu 20 lutego br. w Domu Katolickim w Suchej Beskidzkiej odbyło się spotkanie w ramach Ruchu Społecznego im. Prof. Lecha Kaczyńskiego, którego gościem był profesor filozofii UJ, były minister edukacji narodowej i Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, europoseł Ryszard Legutko. W spotkaniu udział wzięli także parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, senator Andrzej Pająk oraz poseł Krzysztof Szczerski.

 

Więcej…

 

Podczas trwającego w dniach 15 - 16 lutego br. szóstego posiedzenia Senatu VIII kadencji Senator Andrzej Pająk złożył oświadczenie skierowane do Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina dotyczące sprzeciwu Senatora wobec planów likwidacji Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej. Analogiczne oświadczenie Andrzej Pająk wystosował do Andrzeja Seremeta - Prokuratora Generalnego w sprawie przewidywanej likwidacji jednostki suskiej Prokuratury Rejonowej. Ponadto w oświadczeniu kierowanym do Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Senator Pająk poparł starania wadowickich strażaków o budowę nowego budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

 

 

W/w oświadczenia dostępne są w zakładce Senat RP / Zapytania, pytania w sprawach bieżących, oświadczenia.

 

 

Dzisiaj...
Dzisiaj jest: 28 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Wioletty, Serafina, Felicjana
Kontakt

Biuro Senatora Andrzeja Pająka

poniedziałek - piątek od godz. 8:30 do 14:00

ul. Adama Mickiewicza 139

34-200 Sucha Beskidzka

e-mail: biuro@pajakandrzej.pl

e-mail: dyrektor@pajakandrzej.pl

tel/fax: 33 873 39 16, 504 751 148, 504 751 163

 

 

Filia Biura Senatorskiego

w Trzebini

ostatni piątek miesiąca od godz. 9:00 do 11:00

ul. Rynek 18 (II piętro)

32-540 Trzebinia

 

Filia Biura Senatorskiego

w Wadowicach

poniedziałek od godz. 10:00 do 12:00

ul. Karmelicka 5

34-100 Wadowice

Budynek ZOZ (parter)


Pogoda
Klub Parlamentarny PIS

MyPIS

Informacja Samorządowa

Regionalny Portal Informacyjny

Małopolska Kronika Beskidzka

ALTERNATYWA PIS


Joomla extensions by Siteground Hosting