Jak co roku, na tradycyjnym góralskim spotkaniu opłatkowym spotkali się w Makowie Podhalańskim członkowie Oddziału Babiogórskiego Związku Podhalan. Wśród uczestników spotkania nie zabrakło senatora Andrzeja Pająka. Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej ciepła atmosferze, pośród szczerych życzeń noworocznych i wspólnego kolędowania.

 

Więcej…

 

W dniu 14 stycznia br. na spotkaniu noworocznym Prawa i Sprawiedliwości zebrali się w Myślenicach członkowie i sympatycy PiS z terenu powiatu myślenickiego. Wśród zebranych nie zabrakło senatora Andrzeja Pająka oraz posłów Marka Łatasa i Marka Polaka. Spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń na nowy rok i do rozmów na temat kierunków działania w bieżącym okresie. Ponadto w trakcie uroczystości dokonano oficjalnego otwarcia i poświęcenia nowego biura poselskiego posła Łatasa, które mieści się obecnie na myślenickim Rynku.

 

Senator RP Andrzej Pająk spotkał się w dniu 13 stycznia 2011r. w Urzędzie Miejskim w Kalwarii Zebrzydowskiej z burmistrzem Zbigniewem Stradomskim. Podczas spotkania omawiano bieżące problemy lokalnych samorządów ze szczególnym uwzględnieniem terenu miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Więcej…

 

W czwartkowy wieczór 12 stycznia br. w krakowskiej rezydencji Konsula Generalnego USA w Polsce Allena S. Greenberga odbyło się spotkanie z kongresmenami Stanów Zjednoczonych, senatorem Markiem Kirk oraz członkiem Izby Reprezentantów Mike’m Quigley, w którym udział wziął senator Andrzej Pająk. W trakcie spotkania rozmawiano o najważniejszych aspektach polsko-amerykańskich relacji, o życiu Polonii w Stanach Zjednoczonych, kwestiach gospodarczych i wizowych. Kongresmeni Kirk i Quigley podkreślali, jak wielkie znaczenie mają relacje między ich krajem a Polską.

 

W dniu 10 stycznia br. Prawo i Sprawiedliwość oraz Klub Parlamentarny PiS zorganizował w Sali Kolumnowej w Sejmie konferencję „Samorząd terytorialny w Polsce – problemy i zagrożenia”. W panelu wziął udział senator Andrzej Pająk, samorządowiec z ponad 20-letnim doświadczeniem, w przeszłości trzykrotnie wybierany na wójta gminy Zawoja (1990-1998) oraz czterokrotnie na Starostę Suskiego (1999-2011). Jako pierwszy głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński, który podziękował zebranym i podkreślił rangę spotkania. Prezes Kaczyński w swoim przemówieniu przedstawił bieżącą sytuację samorządu terytorialnego w Polsce, podkreślając największe zagrożenia dla jego sprawnego funkcjonowania. Następnie głos zabierali kolejni prelegenci, przedstawiciele samorządów różnego szczebla, którzy zwracali uwagę na wady obowiązujących rozwiązań prawnych w zakresie Ustawy o Samorządzie Terytorialnym.

Więcej…

 

W dniu święta Trzech Króli, 6 stycznia br. odbyło się w Jordanowie Walne Zebranie Towarzystwa Miłośników Ziemi Jordanowskiej. W spotkaniu wziął udział Senator Andrzej Pająk, ponadto wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele lokalnych samorządów, duchowieństwa i jednostek organizacyjnych. W czasie spotkania nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem i życzeń noworocznych.

 


W sobotę 7-go stycznia 2012r. na hali w Zawoi został rozegrany X Noworoczny Turniej organizowany przez Witolda Romanowskiego. W zawodach wzięły udział drużyny piłkarskie młodzików z Targanic, Budzowa, Grzechyni, Suchej Beskidzkiej, Kleczy, Wieprza, Stryszawy, Lachowic i Inwałdu. Turniej wygrali młodzi zawodnicy z Budzowa wyprzedzając rówieśników z Kleczy Dolnej. Rywalizujących piłkarzy dopingował senator RP Andrzej Pająk, który ufundował i wręczył puchar dla zwycięskiej drużyny Strzelca Budzów.

 

W czwartek 5-go stycznia br. w ośrodku „Groń” w Stryszawie odbyło się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia "Bractwo Zbójników spod Babiej Góry". W spotkaniu wziął udział honorowy „zbójnik” Bractwa Senator RP Andrzej Pająk. Tego wieczora nie zabrakło wspólnego składania życzeń noworocznych oraz radosnego kolędowania przy dźwiękach zespołu Besquidians. Najciekawszym punktem spotkania było pasowanie sześciu nowych „zbójów”, którzy musieli przejść próbę wody, powietrza i ognia.

Stowarzyszenie „Bractwo Zbójników spod Babiej Góry” powstało w ubiegłym roku i stanowi grupę obecnie niemal trzydziestu pasjonatów podbabiogórskiego folkloru i tradycji, a ich głównym celem jest propagowanie kultury górali babiogórskich.

 

 

Dzisiaj...
Dzisiaj jest: 28 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Wioletty, Serafina, Felicjana
Kontakt

Biuro Senatora Andrzeja Pająka

poniedziałek - piątek od godz. 8:30 do 14:00

ul. Adama Mickiewicza 139

34-200 Sucha Beskidzka

e-mail: biuro@pajakandrzej.pl

e-mail: dyrektor@pajakandrzej.pl

tel/fax: 33 873 39 16, 504 751 148, 504 751 163

 

 

Filia Biura Senatorskiego

w Trzebini

ostatni piątek miesiąca od godz. 9:00 do 11:00

ul. Rynek 18 (II piętro)

32-540 Trzebinia

 

Filia Biura Senatorskiego

w Wadowicach

poniedziałek od godz. 10:00 do 12:00

ul. Karmelicka 5

34-100 Wadowice

Budynek ZOZ (parter)


Pogoda
Klub Parlamentarny PIS

MyPIS

Informacja Samorządowa

Regionalny Portal Informacyjny

Małopolska Kronika Beskidzka

ALTERNATYWA PIS


Joomla extensions by Siteground Hosting