W niedzielę 3 czerwca 2012 r. Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach otrzymało certyfikat świadczący o tym, że przystąpiło ono jako 209 szkoła w Polsce do Klubu Przodujących Szkół Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska, a także zasłużyło na tytuł Bezpiecznej Szkoły oraz członkostwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpiecznej Szkoły.

Na tę uroczystość zostali zaproszeni znakomici goście, nie zabrakło senatora Andrzeja Pająka, posła Marka Łatasa, wicemarszałka województwa małopolskiego Wojciecha Kozaka, wiceprzewodniczącego Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Dariusza Piwowarskiego. Na spotkanie przybyli również lokalni samorządowcy, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, reprezentanci stowarzyszeń.

Senator Andrzej Pająk podkreślił, słowami poetów Asnyka i Norwida, jak ważne jest kształcenie młodzieży – i że nie uczą się oni dla rodziców, dziadków, ale dla życia. Wtórował mu poseł Marek Łatas, dodając, że młodzież uczy się dla siebie, bo w przyszłości będzie miała z tego, co dowie się w szkole, wymierne korzyści.

Pełna treść przemówienia senatora Andrzeja Pająka.

Więcej…

 

W dniach 2 - 3 czerwca br. Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie zorganizował XVI Święto Zabawki Ludowej - imprezę o charakterze folklorystycznym, która popularyzuje i promuje lokalne dziedzictwo kulturowe jakim są stryszawskie zabawki ludowe oraz inne rękodzieło ludowe, a także zespoły regionalne i kapele kultywujące rodzimy folklor. Wśród gości, którzy zabrali głos na otwarciu znalazł się Senator RP Andrzej Pająk. Przed oficjalnym otwarciem nastąpiło otwarcie wystawy pokonkursowej w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej i wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu na zabawkę, a następnie specjalną kolejką przejechano na plac imprezy, przy byłej siedzibie GOK.

Więcej…

 

W piątek 1 czerwca br. w restauracji Old Joker w Jaroszowicach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Podokręgu Wadowice, podczas którego prezesem na czteroletnią kadencję wybrany został Henryk Sochacki z Suchej Beskidzkiej. Tym samym po 16 latach ster oddał Aleksander Cimer, który został honorowym prezesem podokręgu.

Zebranie swoją obecnością zaszczycił senator Andrzej Pająk, obecni byli również m. in. Ryszard Niemiec, szef Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz jego zastępca Jerzy Kowalski i przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZPN Jerzy Hańderek. Wadowicki podokręg jest zaliczany do wiodącego w zachodniej Małopolsce. Prowadzi rozgrywki klasy okręgowej. Poza klasą A prowadzi po dwie grupy rozgrywkowe klas B i C.

 

W poniedziałek 28 maja br. odbyły się uroczystości jubileuszu XX – lecia powstania gminy Jordanów. Rozpoczęły się one mszą świętą w kościele parafialnym w Jordanowie, a następnie nastąpiła oficjalna część święta jordanowskiego samorządu, w której udział wzięli parlamentarzyści, władze wojewódzkie, powiatowe i gminne, byli i obecni pracownicy urzędu gminy i gminnych jednostek organizacyjnych. Po oficjalnych wystąpieniach przyznano odznaczenia państwowe i regionalne, a następnie głos zabrali zaproszeni goście, wśród nich senator Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Pająk, który złożył na ręce wójta Stanisława Pudo list gratulacyjny. Jubileuszowe spotkanie zakończyły się wspólnym toastem oraz poczęstunkiem, nie zabrakło także występów artystycznych.

Poniżej treść listu gratulacyjnego senatora Pająka.

 

Więcej…

 

W dniu 30 maja 2012 r. odbyło się 13. posiedzenie Senatu. Izba rozpatrzyła na nim 4 ustawy, do 1 wprowadziła poprawki. Senat zdecydował też o wniesieniu do Sejmu projektu ustawy, realizującego orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, a także dokonał zmian w składach swoich komisji. Senatorowie zapoznali się również z informacją ministra spraw zagranicznych na temat sprawowania opieki nad Polonią i Polakami mieszkającymi poza granicami kraju.

Ustawa o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którą Sejm uchwalił na 14. posiedzeniu, 10 maja 2012 r., z przedłożenia rządu, ma na celu dostosowanie polskiego prawa do uregulowań prawa unijnego (dyrektywa nr 2009/52/WE), a w konsekwencji - ograniczenie skali nielegalnej imigracji do Unii Europejskiej poprzez zmniejszenie atrakcyjności zatrudniania obywateli państw trzecich, przebywających na jej terenie wbrew przepisom. W wypadku Polski ustawa dotyczy bardzo wąskiej grupy około 100 tys. osób, które są zatrudniane, a na terenie kraju przebywają nielegalnie. Nie odnosi się do cudzoziemców mieszkających legalnie i pracujących w Polsce. W ustawy określenie: "obywatel kraju trzeciego" zastępuje się używanym w polskim prawodawstwie terminem: "cudzoziemiec", co ułatwi posługiwanie się terminologią.

Więcej…

 

W niedzielne popołudnie 27 maja br. na Bartyzelowej Górze w Zawoi zorganizowane zostało Zawojskie Święto Ludowe w 75 – tą rocznicę poświęcenia Krzyża upamiętniającego rocznicę śmierci ks. Stanisława Stojałowskiego, kapłana, patrioty i działacza społecznego. Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnych wystąpień, podczas których głos zabrał mieszkaniec Zawoi, senator Andrzej Pająk. Następnie zgromadzeni wzięli udział w Mszy Świętej, po której zapalono tradycyjne ognisko. W swoim wystąpieniu senator Pająk przypomniał postać ks. Stojałowskiego i nawiązał do współczesnych czasów. Oto treść wystąpienia:

Więcej…

 

W sobotę 26 maja br. odbył się Przegląd Orkiestr Dętych OSP Powiatu Suskiego połączony z jubileuszem 90 – lecia Orkiestry Dętej Rytm z Zembrzyc. W uroczystościach wziął udział senator Andrzej Pająk, który z okazji święta orkiestry wręczył prezesowi Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Rytm Zembrzyce Marianowi Prorokowi list gratulacyjny oraz okazały puchar, a następnie wygłosił przemówienie okolicznościowe.

Treść przemówienia senatora Andrzeja Pająka.

 

Więcej…

 

W dniach 23–24 maja 2012 r. odbyło się 12. posiedzenie Senatu. Izba rozpatrzyła na nim 2 ustawy, obie przyjęła bez poprawek. Za nowelizacją ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w takim kształcie opowiedziało się 63 senatorów, a 31 było przeciw. Zgodnie z nowymi przepisami, począwszy od 1 stycznia 2013 r., wiek emerytalny będzie stopniowo, o 3 miesiące każdego roku, wydłużany do 67. roku życia, a wiek emerytalny kobiet i mężczyzn zostanie zrównany. Mężczyźni osiągną docelowy wiek emerytalny w 2020 r., a kobiety – w 2040 r. Ustawa przewiduje także tzw. emeryturę częściową, która umożliwi przejście na emeryturę po ukończeniu 62 lat przez kobiety i 65 przez mężczyzn, pod warunkiem uzyskania odpowiedniego stażu ubezpieczeniowego, wyliczanego na podstawie okresów składkowych i nieskładkowych (dla kobiet co najmniej 35 lat, dla mężczyzn co najmniej 40 lat). Wysokość emerytury częściowej będzie wynosić 50% pełnej kwoty emerytury z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Ubezpieczonym rolnikom również będzie przysługiwać prawo do częściowej emerytury rolniczej. Osoby pobierające renty rolnicze z tytułu niezdolności do pracy będą mogły uzyskiwać dochody z pracy pozarolniczej. Pełne renty lub emerytury rolnicze będzie można otrzymywać pomimo prowadzenia działalności rolniczej ze współmałżonkiem podlegającym ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu. Nowe regulacje obejmą kobiety urodzone po 31 grudnia 1952 r. oraz mężczyzn urodzonych po 31 grudnia 1947 r.

Więcej…

 

 

Dzisiaj...
Dzisiaj jest: 28 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł
Kontakt

Biuro Senatora Andrzeja Pająka

poniedziałek - piątek od godz. 8:30 do 14:00

ul. Adama Mickiewicza 139

34-200 Sucha Beskidzka

e-mail: biuro@pajakandrzej.pl

e-mail: dyrektor@pajakandrzej.pl

tel/fax: 33 873 39 16, 504 751 148, 504 751 163

 

 

Filia Biura Senatorskiego

w Trzebini

ostatni piątek miesiąca od godz. 9:00 do 11:00

ul. Rynek 18 (II piętro)

32-540 Trzebinia

 

Filia Biura Senatorskiego

w Wadowicach

poniedziałek od godz. 10:00 do 12:00

ul. Karmelicka 5

34-100 Wadowice

Budynek ZOZ (parter)


Pogoda
Klub Parlamentarny PIS

MyPIS

Informacja Samorządowa

Regionalny Portal Informacyjny

Małopolska Kronika Beskidzka

ALTERNATYWA PIS


Joomla extensions by Siteground Hosting