W dniu 15 sierpnia 2016 r. przy pomniku Ofiar Zagórza na Makowskiej Górze odbyła się patriotyczna uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego. Nie zabrakło tam w tym szczególnym dniu także senatora Andrzeja Pająka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która została odprawiona przez ks. dziekana Tadeusza Różałowskiego w intencji pomordowanych oraz w intencji tych, którzy walczyli o wolną Polskę. We Mszy Świętej brały udział liczne poczty sztandarowe, wśród których nie mogło zabraknąć sztandaru NSZZ „Solidarność”. Osiedle Zagórze na Makowskiej Górze to miejsce pacyfikacji mieszkańców przez Niemców. Tu 4 kwietnia 1944 roku zamordowano w bestialski sposób 42 osoby w wieku od 3 miesięcy do 82 lat.

 

W dniu 14 sierpnia 2016 r. senator Andrzej Pająk był gościem święta rolniczego w trzech gminach swojego okręgu wyborczego. Złożył życzenia rolnikom z gminy Chrzanów podczas obchodów w sołectwie Pogorzyce, a następnie w Babicach oraz Tokarni. Tego dnia rolnicy z powiatów chrzanowskiego i myślenickiego usłyszeli ciepłe słowa podziękowań za trud włożony w pracę na roli jak również życzenia wszelkiej pomyślności i urodzaju w kolejnym roku.

 

W piątek 12 sierpnia 2016 r. gospodynie z gminy Andrychów po raz kolejny zorganizowały przegląd bukietów zielnych z okazji święta Maski Boskiej Zielnej. W uroczystości tradycyjnie już udział wziął senator Andrzej Pająk. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskiej z Andrychowa od wielu lat organizuje konkursy potraw świątecznych przy okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Teraz w kalendarz cyklicznych imprez wpisany został przegląd bukietów zielnych organizowany w przeddzień 15 sierpnia, święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwanego też świętem Matki Boskiej Zielnej. Czwarta edycja przeglądu bukietów zielnych odbyła się w sali balowej hotelu Czarny Groń w Rzykach Praciakach.

 

W dniu 12 sierpnia 2016 r. w Sali Widowiskowej Oświęcimskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Policji. W uroczystości wziął udział senator Andrzej Pająk.Przybyłych powitał Robert Chowaniec, komendant Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym Policji za bardzo dobrą służbę i pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oświęcimskiego, a także włożone zaangażowanie w zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża w Oświęcimiu.

 

 

Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminnych Zembrzyc, które odbyły się w dniu 6 sierpnia 2016 r. było sołectwo Marcówka. W święcie zembrzyckich rolników wziął udział Andrzej Pająk. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej w Marcówce pod przewodnictwem Ks. Andrzeja Wciślaka, który poświęcił plony i wygłosił okolicznościową homilię. Następnie barwny korowód dożynkowy przemaszerował na boisko sportowe LKS Błyskawica. Przybyłych powitał włodarz naszej Gminy Łukasz Palarski. Dożynki połączone były z cykliczną imprezą folklorystyczną „Kubajka” organizowaną przez KGW „Marcowianki”. W czasie imprezy odbywały się konkursy nawiązujące do tradycji ludowych między innymi koszenie trawy, ubijanie masła, wyścigi na tragacach. Konkursy te cieszyły się dużym zainteresowaniem i były niemałą atrakcją dla uczestników i obserwatorów.

 

Po tych wyborach nastąpił jakiś przełom. Społeczeństwo dało temu wyraz poprzez wybory – powiedział w poranku Wnet senator RP Andrzej Pająk. Wraz ze swoim synem, wójtem gminy Zawoje Marcinem Pająkiem oceniali rząd Beaty Szydło oraz pierwszy rok prezydentury Andrzeja Dudy.

Senator stwierdził, że trudno oceniać po roku prezydenturę Andrzeja Duda, jednak zaznaczył, że cieszy się ze współpracy prezydenta z Sejmem i Senatem. Podobnymi słowami zrecenzował rząd Beaty Szydło, który według niego obiektywnie będzie można ocenić z perspektywy kilkuletniej.

Andrzej Pająk również wyraził swoją opinię na temat ostatnich ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej: – Głos społeczeństwa świadczy o tym, że zmiana była konieczna i z czegoś wynikała. Była następstwem tego, że bardzo wiele rzeczy było fatalnie prowadzonych. Stąd ta zmiana – powiedział senator.

Wójt gminy Zawoje Marcin Pająk wtórował słowom swojego ojca, zwracając uwagę na brak polityki socjalnej w rządach PO: – Oni zapomnieli o ludziach najuboższych. Tak naprawdę dużo się mówiło o polityce prorodzinnej, ale nie było widać tego działania rządu – mówił. Ustosunkował się również do polityki prorodzinnej Prawa i Sprawiedliwości, czego wyrazem jest sztandarowy program "500+". Stwierdził, że może on ujawnić wiele patologii społecznych.

 

 

 

W sobotę 6 sierpnia 2016 r. senator Andrzej Pająk wziął udział w uroczystości 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawoi Dolnej, podczas której przekazano dla jednostki samochód Nissan Navara. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pododdziałów przed remizą OSP w Zawoi Dolnej. Po złożeniu meldunków i przeglądzie pododdziałów nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego. Po uroczystej mszy świętej nastąpiło wręczenie odznaczeń dla najbardziej zasłużonych strażaków jednostki.

 

W dniu 4 sierpnia 2016 r. zakończył się drugi dzień 24. posiedzenia Senatu.Obrady rozpoczęły się od uczczenia minutą ciszy pamięci zmarłego niedawno senatora III kadencji Stanisława Kochanowskiego.Senatorowie wysłuchali sprawozdania Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji na temat petycji rozpatrzonych w 2015 r., które przedstawił jej przewodniczący senator Michał Seweryński, a także informacji ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela na temat bieżącej sytuacji na podstawowych rynkach rolnych, uzgodnień Rady Unii Europejskiej do spraw Rolnictwa i Rybołówstwa dotyczących sytuacji na rynkach rolnych i planowanych środków wsparcia, a także programu rozwoju głównych rynków rolnych w Polsce na lata 2016-2020.Senat przyjął dwie uchwały i 14 ustaw. Były to:

 

Uchwała w 50. rocznicę śmierci gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego

 

Projekt uchwały został wniesiony przez grupę senatorów. Senatorowie przypominają w niej, że gen. dywizji Tadeusz Bór-Komorowski, komendant główny Armii Krajowej, Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych oraz premier rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie zmarł w Wielkiej Brytanii 24 sierpnia 1966 r. Trzykrotnie był odznaczony orderem Virtuti Militari: w 1921 r. – Krzyżem Srebrnym, w 1942 r. – Krzyżem Złotym, a w 1947 r. – Krzyżem Komandorskim Orderu Wojennego Virtuti Militari. W 1995 r. został pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. „W lipcu 1943 r. został dowódcą Armii Krajowej, a rok później podjął decyzję o wybuchu Powstania Warszawskiego. W Radiu Wolna Europa po latach mówił: +Gdybyśmy się zachowali biernie, Warszawa nie uniknęłaby zniszczeń i strat. Musieliśmy się liczyć z tym, że jeśli stolica stanie się polem bitwy i walk ulicznych między Niemcami a Sowietami, może ją czekać los Stalingradu+” – czytamy w uchwale. Senat w niej oddaje hołd „temu wybitnemu Polakowi, uczestnikowi dramatycznych wydarzeń XX wieku” i zwraca się do „instytucji życia publicznego o godne uczczenie pamięci legendarnego dowódcy największej podziemnej armii świata w czasach II wojny światowej”. Na Sali obrad Senatu obecny był syn generała Adam Komorowski.

Więcej…

 

 

Dzisiaj...
Dzisiaj jest: 3 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja
Kontakt

Biuro Senatora Andrzeja Pająka

poniedziałek - piątek od godz. 8:30 do 14:00

ul. Adama Mickiewicza 139

34-200 Sucha Beskidzka

e-mail: biuro@pajakandrzej.pl

e-mail: dyrektor@pajakandrzej.pl

tel/fax: 33 873 39 16, 504 751 148, 504 751 163

 

 

Filia Biura Senatorskiego

w Trzebini

ostatni piątek miesiąca od godz. 9:00 do 11:00

ul. Rynek 18 (II piętro)

32-540 Trzebinia

 

Filia Biura Senatorskiego

w Wadowicach

poniedziałek od godz. 10:00 do 12:00

ul. Karmelicka 5

34-100 Wadowice

Budynek ZOZ (parter)


Pogoda
Klub Parlamentarny PIS

MyPIS

Informacja Samorządowa

Regionalny Portal Informacyjny

Małopolska Kronika Beskidzka

ALTERNATYWA PIS


Joomla extensions by Siteground Hosting